Yhteystiedot

Opiskelija

Ota yhteys oman koulusi opinto-ohjaajaan mikäli haluat suorittaa opintoja Verkkolukio.fi:ssä. Sovittuasi asiasta hänen kanssaan voit ilmoittautua opintojaksoon.

YHTEISTYÖKOULUT 2021-22

  • Apollon yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Muru Juurola muru.juurola(at)ayk.fi
  • Englantilainen koulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Ellinoora Suokas
    ellinoora.suokas(at)engs.fi
  • Helsingin Rudolf Steiner -koulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Pasi Salmela
    pasi.salmela(at)rudolfsteinerkoulu.fi
  • Kansainvälisen liiketoiminnan lukio, Lauttasaaren yhteiskoulu: yhteyshenkilöinä opinto-ohjaajat Laura Savolainen ja Ville-Pekka Eerola laura.savolainen@lauttasaarenyhteiskoulu.fi ja
    ville-pekka.eerola@lauttasaarenyhteiskoulu.fi
  • Kulosaaren yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Riitta Kaisto riitta.kaisto(at)ksyk.fi
  • Maunulan yhteiskoulu ja Helsingin matematiikkalukio: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Telle Knuuttila
    telle.knuuttila(at)mayk.fi
  • Munkkiniemen yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Antti Kiimamaa
    antti.kiimamaa(at)munkka.fi
  • Oulunkylän yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Matias Huttunen
    matias.huttunen(at)oulunkylanyhteiskoulu.fi
  • Pohjois-Haagan yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Elina Rintala
    elina.rintala(at)phyk.fi
  • Töölön yhteiskoulun aikuislukio: yhteyshenkilönä opintokoordinaattori: Petri Loman
    petri.loman(at)tyk.fi

Opettaja

Haluamme lisää opintotarjontaa Verkkolukioon!

Työstä materiaalistasi verkko-opintojakso > sovi asiasta asiasta esimiehesi kanssa > Informoi oman lukiosi opinto-ohjaajaa tai Verkkolukio-yhteyshenkilöä > lähetä tiedot verkkolukiokoordinaattorille sähköpostitse alla olevan ohjeen mukaisesti.


Opintojakson tiedot

OPPIAINE
Nimi
Lyhenne
Vastaavuus (vanha/uusi lops)
Materiaali
Oppimisympäristö
AJANKOHTA
Tarkat päivämäärät
ILMOITTAUDUTTAVA
VIIMEISTÄÄN

Tarkka päivämäärä
YHTEYSTIEDOT
Koulun nimi
Opinto-ohjaajan nimi ja sähköpostiosoite
Jos rajoitettu Verkkolukio-opintoihin otettavien opiskelijoiden määrää

Opettajan nimi ja sähköpostiosoite
Kuvataide
KU3
Pysynyt samana
Google
Classroom
15.10.2021-
15.12.2021
1.10.2021Ilmoittautuminen:
Koulu
Onerva Opinto-ohjaaja
onerva.opinto-ohjaaja(at)koulu.fi
max 5 Verkkolukiosta

Opettaja:
Onni Opettaja
onni.opettaja(at)koulu.fi

Verkkolukion ohjausryhmä

Ohjausryhmä 2021-:

  • Marja-Leena Ruha-Tuomola, rehtori, ohjausryhmän puheenjohtaja, marja-leena.ruha-tuomola(at)tyk.fi
  • Salla Iivanainen, verkkolukion koordinaattori, verkkolukiokoordinaattori(at)gmail.com
  • Altti Pikkarainen, vararehtori, Oulunkylän yhteiskoulu, altti.pikkarainen(at)oulunkylänyhteiskoulu.fi
  • Mia Snellman, opinto-ohjaaja, Töölön yhteiskoulun aikuislukio, mia.snellman(at)tyk.fi
  • Maija Vanhanen, rehtori, Maunulan yhteiskoulu ja matematiikkalukio, maija.vanhanen(at)mayk.fi
  • Petri Vuorinen, rehtori, Englantilainen koulu, petri.vuorinen(at)engs.fi

Verkkolukio-sivuista asiaa?

Sivujen toimintaa ja sisältöä koskevat huomiot, ehdotukset tai muutokset verkkolukiokoordinaattori(at)gmail.com

Verkkolukion ylläpito

Verkkolukio on Yksityiskoulujen Liitto ry:n ylläpitämä sivusto.

Yksityiskoulujen Liitto ry
Fredrikinkatu 61A, 3. krs
00100 HELSINKI
FINLAND
puh/tel: +358 50 3799 599
email: tsto(at)yksityiskoulut.fi