Yhteystiedot

Opiskelija

Ota yhteys oman koulusi opinto-ohjaajaan mikäli haluat suorittaa opintoja Verkkolukio.fi:ssä. Sovittuasi asiasta hänen kanssaan voit ilmoittautua opintojaksoon.

YHTEISTYÖKOULUT

  • Apollon yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Muru Juurola, muru.juurola(at)ayk.fi
  • Englantilainen koulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Ellinoora Suokas,
    ellinoora.suokas(at)engs.fi
  • Helsingin Rudolf Steiner -koulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Pasi Salmela, pasi.salmela(at)rudolfsteinerkoulu.fi
  • Helsingin Suomalainen yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Hannele Pyykönen, hannele.pyykonen(at)syk.fi
  • Helsingin Uusi yhteiskoulu
  • Kansainvälisen liiketoiminnan lukio, Lauttasaaren yhteiskoulu: yhteyshenkilöinä opinto-ohjaaja Ville-Pekka Eerola,
    ville-pekka.eerola(at)lauttasaarenyhteiskoulu.fi
  • Kulosaaren yhteiskoulu: yhteyshenkilönä apulaisrehtori Riitta Kaisto, riitta.kaisto(at)ksyk.fi
  • Maunulan yhteiskoulu ja Helsingin matematiikkalukio: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Marja Loukola,
    marja.loukola(at)mayk.fi
  • Munkkiniemen yhteiskoulu: yhteyshenkilönä Pekko Tella, pekko.tella(at)munkka.fi
  • Oulunkylän yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Matias Huttunen, matias.huttunen(at)oulunkylanyhteiskoulu.fi
  • Pohjois-Haagan yhteiskoulu: yhteyshenkilönä opinto-ohjaaja Elina Rintala, elina.rintala(at)phyk.fi
  • Rudolf Steiner -koulu
  • Töölön yhteiskoulun aikuislukio: yhteyshenkilönä opintokoordinaattori Petri Loman,
    petri.loman(at)tyk.fi

Opettaja

Haluamme lisää opintotarjontaa Verkkolukio.fi:hin!
Toimi näin:
>Työstä materiaalistasi verkko-opintojakso
> Sovi opintojakson tarjoamisesta esihenkilösi kanssa ja ilmoita meille, kun asia on selvä
> Informoi oman lukiosi opinto-ohjaajaa tai Verkkolukio-yhteyshenkilöä
> Lähetä tiedot verkkolukiokoordinaattorille sähköpostitse alla olevan ohjeen mukaisesti.

Opintojakson ilmoittamista varten:
– Lataa oheinen ilmoittautumisexcel ja täytä se huolellisesti
– Nimeä tiedosto uudelleen “Ilmoittautumisexcel_koulun nimi”
– lähetä täytetty ja uudelleen nimetty excel oman lukiosi verkkolukio.fi-yhteyshenkilölle ja/tai opinto-ohjaajalle sekä sähköpostiosoitteeseen verkkolukiokoordinaattori(at)gmail.com.

Opintojakson tiedot

OPPIAINE
Nimi
Lyhenne
Vastaavuus (vanha/uusi lops)
Materiaali
Oppimisympäristö
AJANKOHTA
Tarkat päivämäärät
ILMOITTAUDUTTAVA
VIIMEISTÄÄN

Tarkka päivämäärä
YHTEYSTIEDOT
Koulun nimi
Opinto-ohjaajan nimi ja sähköpostiosoite
Jos rajoitettu Verkkolukio-opintoihin otettavien opiskelijoiden määrää

Opettajan nimi ja sähköpostiosoite
Kuvataide
KU3
Pysynyt samana
Google
Classroom
15.10.2021-
15.12.2021
1.10.2021Ilmoittautuminen:
Koulu
Onerva Opinto-ohjaaja
onerva.opinto-ohjaaja(at)koulu.fi
max 5 Verkkolukiosta

Opettaja:
Onni Opettaja
onni.opettaja(at)koulu.fi

Verkkolukion ohjausryhmä

Ohjausryhmä 2022-:

  • Maija Vanhanen, ohjausryhmän puheenjohtaja, rehtori, Maunulan yhteiskoulu ja matematiikkalukio, maija.vanhanen(at)mayk.fi
  • Riitta Kaisto, apulaisrehtori, Kulosaaren yhteiskoulu, riitta.kaisto(at)ksyk.fi
  • Altti Pikkarainen, vararehtori, Oulunkylän yhteiskoulu, altti.pikkarainen(at)oulunkylänyhteiskoulu.fi
  • Mia Snellman, opinto-ohjaaja, Töölön yhteiskoulun aikuislukio, mia.snellman(at)tyk.fi
  • Marja-Leena Ruha-Tuomola, rehtori, Töölön yhteiskoulun aikuislukio, marja-leena.ruha-tuomola(at)tyk.fi
  • Salla Iivanainen, verkkolukion koordinaattori, verkkolukiokoordinaattori(at)gmail.com

Verkkolukio-sivuista asiaa?

Sivujen toimintaa ja sisältöä koskevat huomiot, ehdotukset tai muutokset verkkolukiokoordinaattori(at)gmail.com

Verkkolukion ylläpito

Verkkolukio on Yksityiskoulujen Liitto ry:n ylläpitämä sivusto.

Yksityiskoulujen Liitto ry
Fredrikinkatu 61A, 3. krs
00100 HELSINKI
FINLAND
puh/tel: +358 50 3799 599
email: tsto(at)yksityiskoulut.fi